פיטנס פרו ישראל - שיטת אימון פונקציונלי

האימון הפונקציונלי, דוגל בשיטת אימון משולבת בין מערכות תנועה, מאמן מספר תנועות ולא שריר בודד, בדומה לתנועות שאנו נדרשים לבצע בחיי היומיום שלנו.

ביצוע התנועות המורכבות דורש מהגוף להפעיל יותר קבוצות שרירים ובמיוחד שרירים מייצבים, ולכן דורש יציבה ויציבות. היציבות מתבטאת ביכולת של הגוף לשמור על שיווי משקל ועל מרכז הכובד שלו. היציבה מתייחסת לארגון הגוף ו"סידור" איברי הגוף השונים אחד ביחס לשני. האימון שם דגש מיוחד על הגדלת טווחי התנועה, גמישות המפרקים ומתיחת השרירים והרקמות הרכות. למעשה מדובר בהפעלה ותזמון בין שרירים פנימיים, כנגד הכוחות החיצוניים, במטרה לשמור על המפרקים השונים ובעיקר על עמוד השדרה.

אימון פונקציולי, בניגוד לאימון הקלאסי המכיל כמות מוגבלת של תרגילים, מאפשר אינספור "המצאות וחידושים": מגוון בלתי נלאה של תרגילים הכוללים שימוש באמצעים רבים, המשלבים עבודה על כל חלקי הגוף, ומאפשרים שיפור של מרכיבי הכושר השונים: שיווי משקל, קוארדינציה, זמן תגובה, כוח מתפרץ, שריר יציבה ויציבות, ואף כוח, סיבולת וחוזק השריר. בהמשך לכך, כדאי לדעת שלא נדרשים אמצעים מיוחדים ומכשירי כושר מפוארים. מרבית האימונים הפונקציונליים מנצלים בצורה טובה יותר את הסביבה החיצונית ולכן מתאימים לכל מקום, בניגוד לאימונים הקלאסיים מחדרי הכושר שדורשים מאיתנו להיות בסביבה סטרילית עם "נוף" ידוע מראש.